phone

71 337 04 61

Aktualności

06.02.2013 Zmiana siedziby

INFORMACJA

od 2 WRZEŚNIA 2013 r.

Z myślą o wygodzie NASZYCH PACJENTÓW Przychodnia ONKOMED została przeniesiona do nowej siedziby, przy ul. Kościuszki 109a/1U
 
 W nowym miejscu wszystkie gabinety, sale zabiegowe i inne, mieszczą się na jednym poziomie, bez schodów. Ułatwieniem jest zatem nie tylko wejście i poruszanie się w przychodni lecz także miejsca parkingowe, usytuowane tuż przed naszą siedzibą. Dodatkowo jest ona położona wewnątrz wielkiego dziedzińca, otoczonego nowymi budynkami. Zapewnia to odizolowanie od zgiełku ruchliwych ulic i zwiększa poczucie bezpieczeństwa.
 
Odbieramy sporo pytań i uwag dotyczących nowego miejsca świadczenia naszych usług, dlatego jeszcze raz wyjaśniamy, że cała działalność Przychodni ONKOMED jest skoncentrowana pod nowym adresem:
przy ul. Kościuszki 109a/1U.

  Dołożyliśmy wielu starań i nadal będziemy tak czynić, aby NASI PACJENCI mieli jak najlepsze warunki diagnozowania i leczenia. Najbardziej bowiem zależy nam na zapewnieniu NASZYM PACJENTOM spokoju i standardów medycznych, których podstawą są kompetencje i doświadczenie naszego personelu.

30.05.2010 Biopsja węzła wartowniczego

Wśród usług oferowanych przez naszą przychodnię znajduje się również biopsja tzw. węzła wartowniczego. Oto podstawowe informacje na temat tego badania i jego znaczenia.

Witamy w Przychodni ONKOMED

Specjalistyczna Przychodnia Lekarska ONKOMED istnieje od 1991 roku. 
Nasza wyspecjalizowana kadra medyczna czeka na Państwa przez pięć dni w tygodniu, w godzinach
od 8 do 20 oraz w soboty od 8 do 13.
Z myślą o Naszych Pacjentach, proponujemy:  • zaplecze zabiegowe i ambulatoryjne
  • własny parking
  • budynek przystosowany dla osób niepełnosprawnych
  • pomieszczenia sanitarne

 

30.05.2010 Biopsja węzła wartowniczego

W raku gruczołu piersiowego tradycyjne leczenie chirurgiczne polega na amputacji narządu połączonej z usuwaniem wszystkich pachowych węzłów chłonnych.
We wczesnych stadiach raka piersi można uniknąć tak rozległego i okaleczającego zabiegu i wykonać  operację oszczędzającą gruczoł piersiowy, połączoną z biopsją węzła wartowniczego.
Biopsja węzła wartowniczego polega na oznaczeniu radioizotopem węzła chłonnego, do którego w pierwszym etapie może dać przerzuty nowotwór, następowym zlokalizowaniu go przy pomocy detektora promieniowania (gamma-kamery) i usunięciu do badania.
Jeśli zbadany węzeł wartowniczy nie zawiera przerzutów raka, nie ma potrzeby usuwania pozostałych węzłów chłonnych. Zabieg chirurgiczny jest wtedy minimalny, nieokaleczający i jednocześnie bardzo bezpieczny.
Biopsję węzła wartowniczego wykonuje się głównie w raku gruczołu piersiowego i czerniaku skóry. Może być jednak stosowana również w innych nowotworach.
Szczegółowe informacje na temat węzła wartowniczego można znaleźć w Internecie wpisując do wyszukiwarki hasło: „biopsja węzła wartowniczego” lub angielski termin „sentinel lymph node biopsy”.